Otázka zní: Jaký smysl má žít v tomto světě?

27. dubna 2018 v 9:28 | Aleš Kudlička |  Téma týdne

Jaro je tu, ptáčkové zpívají, sluníčko svítí...

ale realita tohoto světa je pod lesklým pozlátkem zcela jiná...Podívejte se třeba mikroskopem na tu krásnou kvetoucí louku, co se tam děje? Jeden brouk požírá druhého. Jedna bytost je potravou druhé.

Je to prostě bitva o život. Lidé se často ptají :Proč Bůh dopustí války?

Proč nechá trpět nevinné děti? Jak to, že dopustil koncentráky? Proč s tím něco neudělá, jestliže existuje a vidí ty hrůzy, co se tady dějí?


Věci jsou trochu složitější. Zjednodušeně vysvětleno:

Jsme duše a obýváme tělo (duše oživuje, obývá, řídí tělo), když duše opustí tělo, říkáme tomu smrt. Duše však existuje dál a vstoupí při oplodnění do zárodku a pak se zárodek vyvíjí a narodí se takto v novém těle.
Pak je tu něco, čemu se říká KARMA- souhrn vašich minulých činů (dobrých a špatných) a reakce za tyto činy si užíváte nebo trpíte v současném těle , zároven si vytvářejíce reakce do budoucna (protože máte svobodnou vůli, jak reagujete na to, co se vám děje-nejste jen loutkou karmy!)
Dále: Existuje něco jako pekelné planety, kam se může duše dostat, za špatné věci, ale není tam navěky, jen na určitou dobu trestu.
Existuje taky něco jako nebeské planety, kam se může duše narodit do určitého těla, ve kterém bude užívat nebeských radostí a požitků po tisíce let bez nemocí a utrpení. Znovu se však tato duše bude muset vrátit a přijmout nové tělo na planetě Zemi. Není tam věčně.
Planeta Země je tedy jakousi křižovatkou- můžeme odsud jít nahoru nebo dolů. Také by se to snad dalo přirovnat (dle křestanské terminologie) k očistci. Zde na této planetě se máme očistit. Až se očistíme od ztotožnování s hmotou a touhy užívat hmoty a napodobovat Boha (touha vládnout, být středem pozornosti, příjemcem služby) pak se můžeme po opuštění těla dostat mimo koloběh převtělování, dostat se do tzv. duchovního světa , do společnosti Boha, Krišny:
(pozn. : Krišna znamená "nejkrásnější" ,"nejpřitažlivější" osoba)
muraligopisvara
Tento duchovní svět je popsán ve Védách. Je o něm řečeno, že je sat-čit-ánanda , tedy věčný, plný poznání a blaženosti.
Jeho převráceným obrazem je tento hmotný svět, který je naopak dočasný, plný nevědomosti a utrpení. Tolik o védské filozofii v kostce.
Podobné články:

Další odkazy:

Více o duši.
Více o reinkarnaci.
Hlavní účel tohoto blogu je Socio-spirituální revoluce.

Pro ty, kteří chtějí něco dělat se stavem dnešního světa je zde:

KONCEPT SPOLEČENSKO - SPIRITUÁLNÍ REVOLUCE

Download-Volně ke stažení:
Mnoho hodin sladkých i dynamických kírtanů v mp3, tradiční bhadžany v mp3, indická hudba v mp3, meditační hudba v mp3, přednášky duchovních mistrů a ještě něco navíc……to vše k poslechu nebo volně ke stažení:

Klikni zde

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lissy-paolohn lissy-paolohn | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 18:38 | Reagovat

Chceš říct, že náš život je jen zkouška naší vůle? A že máme konat dobro jen proto, abychom se mohli vymanit z koloběhu reinkarnací?

2 Ala Ala | 27. dubna 2018 v 18:59 | Reagovat

[1]: Zivot je jednoduse priprava na dalsi zivot. Jak zijeme, co delame a jakou dobrou nebo spatnou karmu si tim vytvarime, na co myslime, co touzime, to vse se nakonec secte a podle toho dostaneme po opusteni soucasneho tela nove telo. je to jako kdyz opustis stare rezave auto a koupis si nove. Koupis si auto takove, jake si prejes a na jake mas finance{karmu}.
   konat dobro jen proto, abychom se mohli vymanit z koloběhu reinkarnací----z kolobehu se da vymanit ne konanim dobra { za to ziskame dobrou karmu, ale ma to hacek-musime se narodit, aby jsme si tu dobrou karmu vybrali}, ale jedine konanim cinnosti v transcendentalnim vedomi https://www.vedabase.com/cs/bg/2/40

3 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 30. dubna 2018 v 8:14 | Reagovat

Článek je obsahem originální. Proto ho zařazuji do výběru TT Nejdůležitější otázka. :) Člověk s tím nemuusí souhlasit, ale pokud hledá odpovědi, proč je život i "zlej" (nebo klidně bez nich), tohle pro někoho může být utěšující odpověď. :)

4 kurumisha-ukyokanatosho kurumisha-ukyokanatosho | Web | 1. května 2018 v 10:07 | Reagovat

Hezky řečeno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama