Genialita vesmírného stvoření

6. srpna 2012 v 9:23 | A. Kudlička |  Evoluce nebo stvoření
Vyráží vám dech pohled na noční oblohu? Napadají vás myšlenky o původu té krásy a majestátu? Pak jste zajisté inteligentní člověk. Každá přemýšlející bytost si v konfrontaci s velikostí a nádherou vesmíru musí klást otázku "Kdo to vytvořil, jaká síla a inteligence za tím stojí?"
Naneštestí většina z nás po letech vymývání mozku ve školních lavicích přestala MYSLET ! Je to smutný fakt. Jenom opakujeme naučené fráze. Říkáme "Všechno vzniklo takto: singularita, velký třek, rozpínání vesmíru, utvoření planet, vznik života, vznik vědomí a inteligence z neživé hmoty, evoluce organismů, přežití silnějšího, a konečně tramtatadááá ......a jsme tu my LIDÉ, pánové tvorstva." Hm, je opravdu evoluční teorie ověřena? Odpověd zní: Není. Je to prostě jenom stokrát opakovaná teorie, která se tak stala pravdou.

Dnes jsem narazil na zajímavé hodinové video shromaždující důkazy proti evoluci, pěkně udělané i když s křestanským pojetím. Biblické pojetí stvoření vesmíru je často překážkou pro moderně smýšlející lidi, podrobnější vysvětlení vzniku světa nacházíme ve starobylých indických Védách.
Védská literatura nám jednoduše a logicky dokazuje, že život nemůžeme zredukovat na pouhé atomy a molekuly a že hmota bez živé síly neboli bez ducha není schopna vytvořit život v žádné podobě. Upřímně doufáme, že tato literatura přiměje vědce k mnohem vážnějšímu a intenzivnějšímu hledání pravdy a že zaměstnají svou inteligenci, prostředky a výzkumy v zájmu skutečného prospěchu celého světa. Viz odkaz na článek Věda - pravda nebo fikce?

SAMO NEVZNIKÁ NIC, LEDA TAK CHAOS!

Dejme tomu, že mám na zdi krásný ručně malovaný obraz růží. Přijde ke mně návštěva a bude ten obraz moc obdivovat a zeptá se mně kdo to maloval. Já odpovím: NIKDO TO NENAMALOVAL, to vzniklo samo...
Bude mě ten člověk považovat za normálního?
A ted posudte o kolik krásnější a dokonalejší je skutečná růže........je trojrozměrná, krásně voní, má tak jemné lístečky a pestíky uvnitř, roste jen z půdy a slunce, sama se množí atd.
A takto můžeme zkoumat celou přírodu, chce to jen trochu zdravého rozumu a vidíme inteligenci, která je za tím vším. A kde vládne inteligence, tam je řád, ne chaos.
Chaos dělají lidi tím jak pořád chtějí něco na té přírodě zlepšovat.

Vědci by měli ukázat jednotlivé evoluční kroky

Zatím se nepodařilo dokázat evoluční TEORII Charlese Darwina. Vědci by měli ukázat jednotlivé evoluční kroky ve vývoji organismů. To, že se organismy mohou např. tvarově a velikostně měnit, dokážou se adaptovat jinému podnebí a stravě apod., to všechno nedokazuje vývoj druhů.

Pan Darwin třeba viděl, že na jistém ostrově, kde musely želvy dosáhnout na listí rostoucí výše než na jiném ostrově, vyvynuly želvy dlouhé krky. Ano to je jistě možné a také křížením zvířat a roubováním rostlin můžeme dostat jiné tvary a vlastnosti.
Např. mohu vyšlechtit švestku velikosti třešne nebo velikosti téměř meruňky, kulatou nebo oválnou, s jinou chutí apod.
ALE: Jde to jen do jisté míry a dál to prostě nejde ( větší švestku už neudělám) a neudělám z ní jablko. Křížením koček neudělám psa. Druhy se prostě nevyvíjejí v jiné druhy. A jestli říkají, že ano, tak ať to dokážou...
Sám Darwin nebyl ateistou, v mládí studoval teologickou školu a v pozdějších letech, když byl tázán na svůj postoj k víře, prohlásil, že nikdy nebyl ateista ve smyslu popření existence Boha, a že obecně se dá říci: "Agnostický by byl správnější popis mého duševního stavu."

Velmi doporučuji knihu IQ Přírody (Nature's IQ) :
Zadní strana knihy:
( bohužel je zatím pouze anglicky) Možno objednat zde http://www.naturesiq.com/
Podtitulek knihy je EXTRAORDINARY ANIMAL BEHAVIOURS THAT DEFY EVOLUTION neboli Neobyčejné chování zvířat vylučující evoluci.

"If it could be demonstrated that any complex organ existed, which could not possibly have been formed by numerous, successive, slight modifications, my theory would absolutely break down."
- Charles Darwin, author The Origin of Species
------------------------------------------------------------------------
Příklad z této knihy: Živý termostat-austalská koroptev
O knize Natures IQ:
Recommended Links:
Více o duši.
Více o reinkarnaci.
Více o tomto všem v rapových písničkách.
Hlavní účel tohoto blogu je Socio-spirituální revoluce.

Pro ty, kteří chtějí něco dělat se stavem dnešního světa je zde:

KONCEPT SPOLEČENSKO - SPIRITUÁLNÍ REVOLUCE

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terless Terless | E-mail | Web | 6. srpna 2012 v 9:57 | Reagovat

tenhle článek mě opravdu zaujal! pojal jsi to úplně skvěle a nenapadlo by mě, že by na toto téma mohl někdo vytvořit tak dobrý a smysluplný článek! :) tleskám a souhlasím ;)
ty dva první odstavce.. no jako kdybys mi mluvil z duše :)
ale když je to jen teorie a nebyla prokázána, není to spíš hypotéza?
díky za tip na knihu!
a DÍKY za skvělý článek! :))

2 Ala Ala | Web | 6. srpna 2012 v 16:40 | Reagovat

[1]: Děkuji za podporu! Vidím, že máš nastudovanou filozofii, já musel vyhledat na webu jaký je rozdil mezi teorií a hypotézou. No opravdu spíše evoluční hypotéza. Viz wiki citát:
Teorie je soubor tvrzení o předmětu výzkumu, která považujeme za pravdivá. Vyžaduje se, aby nebyl v rozporu s dosavadními zkušenostmi a výsledky experimentů a byl vnitřně konzistentní. Opakem teorie je praxe, empirie.

Pojem se používá jak v protikladu k pouhé zkušenosti, tak k hypotéze. Po zjištění faktů prostřednictvím zkušenosti a experimentu následuje jednotný, bezrozporný a — kde to lze — matematický popis faktů a rovněž jejich vysvětlení z nutných zákonů a příčin. Jestliže je však takové vysvětlení možné, ale není vyloučeno vysvětlení jiné, zůstává více či méně pravděpodobnou hypotézou. Teprve když je podán důkaz, že jedině dané vysvětlení odpovídá faktům, nabývá hodnosti teorie.

Taková definice vyjadřuje pozitivistické (novopozitivistické) pojetí vědy. Výsledky pozorování a experimentu jsou přitom nezávislé na teorii. Právě podobné výsledky slouží k potvrzení pravdivosti teorie (verifikaci).

Podle Karla Poppera však výsledek experimentu nikdy nemůže znamenat verifikaci nějaké teorie. Je možná pouze její falzifikace. Experiment je příležitost ke kritickému ověření teorie a její případné nahrazení teorií jinou spíše než k jejímu potvrzení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama