Vytvořil noční oblohu Big Bang?

7. února 2011 v 12:25 | ISKCON.CZ |  Evoluce nebo stvoření

Věda - pravda nebo fikce?

"Jak víte, že neustálý rozvoj vědy nepřinutí vědce… k úvahám, že život a nikoli hmota existují věčně?… Jak víte, že za 10 000 let nebude pro nás daleko přijatelnější uvažovat, že hmota vznikla ze života?" (Louis Pasteur.)

Big Bang!?Big Bang!?
Byly doby (zní to jako v pohádce), kdy většina lidí věřila, že jídlo, které jedí, je výživné, zdravé a neobsahuje žádné škodlivé látky, že reklamy jsou pravdivé a že nápisy na obalech nám opravdu povědí, co ve skutečnosti jíme. Byly doby, kdy většina lidí na světě důvěřovala hlavám států, politikům a státním představitelům. Byly doby, kdy jsme si mysleli, že naše děti ve školách dostávají dobré vzdělání a kdy většina z nás věřila, že atomová energie má "mírové využití". Byly doby, kdy jsme si mysleli, že žijeme šťastně a bezpečně v prosperující společnosti.

Dnešní doba však touto iluzí notně otřásla. Opakované případy komerčních podvodů, velké politické skandály a vypouštění jedovatých odpadů do volné přírody skoro zničily naši původní naivitu. Také již víme, že pomocí veřejných sdělovacích prostředků je možné vytvořit nečekaně dokonalý závoj klamu, který lidem téměř znemožní rozlišovat, co je pravda a co lež, co je realita a co iluze.

Vědci samotní dlouho seděli ve svých naleštěných pracovnách, chráněni před zraky veřejnosti, a nikdo si ani nedovolil je z něčeho podezřívat. Věda se stala jediným uznávaným prostředkem hledačů pravdy a šiřitelů poznání a oslňující technický pokrok jí dal punc neomylnosti. William Irwin Thompson o tom ve své knize "Passages about earth" píše: "Stejně jako před lety si nikdo nemohl dovolit vzpouzet se moci církve, aniž by se tím vystavoval nebezpečí zatracení, tak i nyní si nikdo nemůže dovolit vznést hlas proti vědě, neboť by riskoval nařčení z nenormálnosti a iracionálnosti."

Avšak vědci, stojící na klíčových postech ve společnosti, nám mnohokrát dokázali, že s výzkumy se velice často mísí i jejich osobní zájmy a ambice, které potom značně ovlivňují výsledky bádání. V takových případech se již nejedná o hledání pravdy, ale o pseudovědu, provázenou zatajováním informací a spekulacemi. Tyto nevědecké metody naneštěstí pronikly i do té nejzákladnější vědecké oblasti, zabývající se podstatou a původem života. Když vědci přijdou se zcela neopodstatněnou a neprověřenou spekulací o vzniku života, lidé mají sklon jim slepě věřit. Někteří badatelé se snaží šířit názor, že lidská bytost je pouhým shlukem nevědomých molekul. Zároveň však nejsou schopni vysvětlit, jak mohou molekuly cítit radost při shledání se svými blízkými nebo cítit zármutek při jejich smrti.

Na jedné výstavě v přírodovědném muzeu v Los Angeles bylo vystaveno mnoho lahví a zkumavek, které obsahovaly různé chemikálie nacházející se v lidském těle. Nápis u této expozice vysvětloval, že v nádobách jsou v přesném množství a poměru všechny chemikálie, které jsou v lidském těle, ale přesto je nelze považovat za živé a ani žádná vědecká metoda je nedokáže přivést k životu.

Michael Polianyi, autor knihy "Atomic reactions", k tomu poznamenává: "Současná biologie staví na předpokladu, že život je možné vysvětlit z hlediska chemie a fyziky, které obratem vysvětlují všechny jevy na základě vzájemného působení atomových částic… To je příčina našeho současného úpadku v otázkách pohledu na člověka, neboť lidská bytost se tímto stává buď nevědomým automatem, nebo pouhou směsicí automatických instinktů. Z tohoto důvodu může být věda použita jako záštita bezohledného násilí a zároveň se v současné době největší měrou podílí na chybách lidstva, které mohou mít katastrofální následky."

Mnoho vědců se dnes snaží prosadit doktrínu, že život pochází z hmoty. Odborné knihy a učebnice uvádějí, že život se postupně vyvinul z chemikálií, z "prvotní polévky" skládající se z aminokyselin, proteinů a ostatních nezbytných látek. Věda to však není schopna dokázat ani experimentálně, ani teoreticky. Vědci zakládají svá tvrzení na pouhé víře a neberou v úvahu ani množství odborných námitek, které odporují jejich teoriím. Fyzik Hubert Yockey na základě informační teorie dokázal, že za celou dobu existence planety Země by nemohla náhodou vzniknout ani jediná informační molekula, jako například cytochrom, o komplexních organismech ani nemluvě: "Docházíme tedy k závěru, že i přes současné názory na vznik života nebyl dosud napsán jediný scénář vzniku života na Zemi zakládající se na působení náhody nebo přírodních sil, který bychom mohli přijmout na základě faktů a nikoli víry."

Někteří vědci se snaží propagovat teorii, že Slunce, hvězdy, galaxie a vědomé živé částice najednou vznikly z "velkého třesku". Dr. Edwin Godwin, biolog z Princetonské univerzity, přirovnal pravděpodobnost vzniku velké planety, jako je naše, z "velkého třesku", k pravděpodobnosti, že by po explozi nějaké tiskárny mohl vzniknout velký slovník.

Významný biolog W.H. Thorpe píše: "Budeme si muset uvědomit, že původ života, stejně jako původ vesmíru, je pro vědu nepřekonatelnou bariérou, na které selhávají veškeré pokusy zredukovat biologii na pouhou chemii a fyziku." Albert Einstein poznamenává: "Každý, kdo se s vážností zabývá vědeckým studiem, musí dojít k závěru, že za vesmírnými zákony stojí duch - duch jasně nadřazený lidskému, před kterým se my, se svými omezenými silami, musíme sklonit."
Védská literatura nám jednoduše a logicky dokazuje, že život nemůžeme zredukovat na pouhé atomy a molekuly a že hmota bez živé síly neboli bez ducha není schopna vytvořit život v žádné podobě. Upřímně doufáme, že tato literatura přiměje vědce k mnohem vážnějšímu a intenzivnějšímu hledání pravdy a že zaměstnají svou inteligenci, prostředky a výzkumy v zájmu skutečného prospěchu celého světa.

Velmi doporučuji knihu IQ Přírody (Nature's IQ) :
natures IQ
Zadní strana knihy:
natures IQ
( bohužel je zatím pouze anglicky) Možno objednat zde http://www.naturesiq.com/
Podtitulek knihy je EXTRAORDINARY ANIMAL BEHAVIOURS THAT DEFY EVOLUTION neboli Neobyčejné chování zvířat vylučující evoluci.

"If it could be demonstrated that any complex organ existed, which could not possibly have been formed by numerous, successive, slight modifications, my theory would absolutely break down."
- Charles Darwin, author The Origin of Species
------------------------------------------------------------------------
Příklad z této knihy: Živý termostat-austalská koroptev
O knize Natures IQ:

Recommended Links:
Více o duši.
Více o reinkarnaci.
Více o tomto všem v rapových písničkách.
Hlavní účel tohoto blogu je Socio-spirituální revoluce.

Pro ty, kteří  chtějí něco dělat se stavem dnešního světa je zde:

KONCEPT SPOLEČENSKO - SPIRITUÁLNÍ REVOLUCE


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PJ PJ | Web | 7. února 2011 v 13:16 | Reagovat

Zajímavé a poučné ... ještě se kouknu na ten koncept ... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama