Naděje pro sebevrahy

27. září 2010 v 16:08 | A. Kudlička |  Komentáře událostí

V současné době vzrůstá počet sebevražd. Proč?

Lidé nemají žádný pořádný cíl života. Žijí jednoduše jako zvířata- jezení, spaní , obrana a sex. To je vše. Žádný vyšší duchovní smysl. Jen si užívej a nestarej se co bude pak, co bude po smrti. Po smrti nic není. Prostě nic, konec, tma. Jenže problém je v tom, že nechápeme kdo vlastně jsme (duše, naprosto odlišná od hmoty, která se převtěluje z těla do těla) a že požitek smyslů je automaticky zároveň taky zdrojem utrpení. Moudrá kniha Bhagavat-gíta říká :

Tak jako vtělená duše prochází v tomto těle z dětství do mládí a do stáří, přechází také duše v okamžiku smrti do jiného těla. Moudrý člověk se touto změnou nedá zmást.
a dále
Požitky zrozené z doteku se smyslovými předměty jsou zdrojem strastí, mají počátek i konec a moudrý v nich nenachází potěšení.

VÝKLAD: Pomíjivé hmotné požitky přicházejí stykem dočasných hmotných smyslů s dočasnými smyslovými předměty. Osvobozené duše se však zajímají jen o to, co je věčné. Jak se mohou oddávat falešné radosti, když dobře znají radost z transcendentálního života? V Padma Puráně se uvádí:
ramante yogino 'nante satyanande cid-atmani
iti rama-padenasau param brahmabhidhiyate
,,Transcendentalisté prožívají bezmeznou duchovní radost z Absolutní Pravdy, a proto je Absolutní Pravda, Nejvyšší Osobnost Božství, známa též pod jménem Ráma. ``
Ve Srimad Bhagavatamu (5.5.1) se také píše:
nayam deho deha-bhajam nr-loke
kastan kaman arhate vid-bhujam ye
tapo divyam putraka yena sattvam
suddhyed yasmad brahma-saukhyam tv anantam
,,Člověk nemusí těžce pracovat, jen aby uspokojil smysly, nebot smyslové požitky jsou dostupné i prasatům, která pojídají výkaly. V tomto životě byste měli konat odříkání, abyste očistili svou existenci a dosáhli tak věčného a blaženého života."
Praví jogíni nebo učení transcendentalisté nejsou přitahováni smyslovými požitky, neboť  jsou příčinou pokračování hmotné existence. Čím více se člověk oddává hmotným požitkům, tím více zabředá do strastí hmotného světa.  Tolik citát.
   Sebevražda je reakcí na nesnesitelné utrpení, které  pochází ze snahy užívat si materiálního světa. Už nechceme trpět a tak si řekneme, že to ukončíme. Řešení však není zabít se, protože tím se ničeho nezbavíme, budeme se muset stejně znovu a znovu rodit - duše se nedá zabít. Řešení je změnit svoje vědomí tak , abychom se po přirozeném opuštění těla odebrali do jiného světa, duchovního světa, kde neexistuje utrpení, ale jen radost, věčnost a moudrost. Řešení je stát se moudrým jogínem a být vyrovnaný ve štěstí i neštěstí, nenechat se ovládat popudy smyslů a koncentrovat se na duchovní štěstí pocházející z nitra. Zpívat mantry, zvláště Hare Krišna mantru , meditovat a  a milovat všechny bytosti. Musíme pochopit, že materiální svět je pro nás (duchovní bytost, duši) cizí místo. Stejně jako pro rybu je souš cizí místo, kde nemůže být štastná se žádným množstvím různých suchozemských radovánek. V současnosti jsme jako ty ryby na suchu a snažíme se být štastni různými radovánkami v tomto pomíjivém hmotném světě. Skočme zpět do vody duchovního života a pak budeme konečně spokojeni, stejně jako ryba bude štastná jen tehdy, až ji hodíme zpátky do vody.
ilustrační video

Co zpívali na konci tohoto videa?    -Haré Krišna Mantru.
Co je to mantra? -Zvuková vibrace z vyšších dimenzí, která rozjasňuje naši mysl.
Slovo mantra je složeno ze dvou slov: manas a trájaté. "Manas" znamená mysl a "trájaté" osvobodit. Mantra je tedy to, co osvobozuje mysl, jejíž rozpoložení a "naladění" určuje náš budoucí směr vývoje.
Všechny mantry ale nejsou stejné. Pro Kali-jugu, nynější věk hádek a pokrytectví, který se vyznačuje všeobecným úpadkem všech dobrých vlastností, védská písma doporučují hlavně zpívání Haré Krišna mahá ("velké") mantry:
Zkuste to a uvidíte...
Třeba v doprovodu melodie George Harrisona na tomto videu:
A jestli vás ještě ani teď nepřešla ta sebevražedná nálada, tak to potřebujete načerpat spoustu sluníčka do srdce, třeba tady z toho videa:Here comes the sun (Slunce přichází):
George Harrison tuto píseň napsal z inspirace po svém prvním setkání se zakladatelem Hare Krišna hnutí - Šrílou Prabhupádou, myslím v roce 1969. Šríla Prabhupáda je slunce, paprsek Višnua, rozptylující temnotu nevědomosti tohoto světa...
Hodně štěstí !

Další informace ZDE.

Další odkazy:

Více o duši.
Více o reinkarnaci.
Více o tomto všem v rapových písničkách.
Hlavní účel tohoto blogu je Socio-spirituální revoluce.

Pro ty, kteří  chtějí něco dělat se stavem dnešního světa je zde:

KONCEPT SPOLEČENSKO - SPIRITUÁLNÍ REVOLUCE

Download-Volně ke stažení:
Mnoho hodin sladkých i dynamických kírtanů v mp3, tradiční bhadžany v mp3, indická hudba v mp3, meditační hudba v mp3, přednášky duchovních mistrů a ještě něco navíc……to vše k poslechu nebo volně ke stažení:

Klikni zde

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama