Skryté nebezpečí v mobilu

17. května 2010 v 22:12
sudaršan čakra

Záření z mobilních telefonů může urychlit průběh Parkinsonovy a Alzheimerovy nemoci. K tomuto zjištění dospěl nový výzkum, který zpracovali vědci na univerzitě ve švédském Lundu.

Podle autoru studie poškozuje záření z přenosných sluchátek ochrannou bariéru, kterou mozek brání své nervové buňky před působením cizích jedovatých prvků.


U krys, jež byly vystaveny "mobilnímu" záření, byly změny tohoto druhu jasně patrné. Normálně jsou totiž cizí jedovaté elementy kolující v krevním oběhu od nervových buněk v mozku účinně izolovány.

Takzvaná hematoencefalická bariéra mozku byla u krys poškozena již při poměrně malém záření a bílkovina albumin tak pronikla do "zakázané zóny".

Dílčí poznatky o tom publikovali výzkumníci z Lundu již dříve. Podle jejich nejnovějších znalostí však mohou otevřenou bariérou pronikat dokonce i jiné prvky, například těžké kovy.

"Mohli jsme vidět, jak se mozkové buňky 'nabíjejí' albuminem a tím možná i dalšími podobnými substancemi," sdělil švédské TV 4 Arne Brun, profesor neuropatologie na univerzitě v Lundu. Proto podle něj nelze vyloučit, že choroby jako Parkinsonova a Alsheimerova se vyvíjejí rychleji, než kdyby ochranná bariéra mozku zůstala neporušena.

Také lidé s kardiostimulátorem by mobilní telefony neměli používat. Ale zejména máme zkušenosti ze slevových akcí, kdy je volání velmi levné, a tehdy dochází k případům, že si svého mobila držíme u hlavy v přehnané míře. Od pár lidí již jsem vyslechl, že je přilehlá část hlavy bolela a zaznamenali jisté potíže, ovšem nikoli typu "otlačené ucho". A i mě je mnohdy delší hovor zprostředkovaný "vzdušnými signály" nepříjemný.

Je tady ovšem jiná alternativa jak využít naše uši - k naslouchání povznášejících vibrací tzv. manter.

Krsna vision

 Védská literatura (pocházející z Indie) objasňuje využití zvuku jako duchovního nástroje. Stejné pojetí se odráží i v jiných kulturách. Kroniky natolik odlišných zemí, jako je Egypt nebo Irsko, vyprávějí o časech, kdy duchovní vyznavači využívali vibrací zaznívajících u zrodu vesmíru pro dobro celého lidstva.
Védská písma říkají, že celé vesmírné stvoření začalo zvukem a také popisují zvuk jako vynikající prostředek pro dosažení vyššího duchovního vědomí. Mantry slouží k tomu, aby pronikly smyslovou, mentální a intelektuální úrovní existence a přinesly duchovní osvícení.
Sanskritské slovo mantra je složeno ze dvou slov: manas a trájaté. ,,Manas" znamená mysl a ,,trájaté" osvobodit. Mantra je tedy to, co osvobozuje mysl, jejíž rozpoložení a ,,naladění" určuje náš budoucí směr vývoje.
Všechny mantry ale nejsou stejné. Pro Kali-jugu, nynější věk hádek a pokrytectví, který se vyznačuje všeobecným úpadkem všech dobrých vlastností, védská písma doporučují hlavně zpívání Haré Krišna mantry:

Hare Krsna animation
Zkuste to a uvidíte.............

Přidej tento článek na TextTip.cz >>


Zdroj:Védská literatura http://www.harekrsna.cz/cvs/menu/filozofie/mantry
Zdroj: ČTK - Tomáš Sniegoň

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 For use For use | Web | 17. května 2010 v 23:59 | Reagovat

Nějak to nesedí, v titulku "Záření z mobilních telefonů..." a pod titulkem "záření z přenosných sluchátek" :D

Nevím jestli tomuhle se dá věřit, existuje mnoho studují. Jedni prohlašují, že tohle je správně a druzí pravý opak.

Dokud si to člověk neověří sám... :)

2 luga luga | E-mail | Web | 18. května 2010 v 5:05 | Reagovat

Prave vyslo niekde uplne opacne tvrdenie: mobil je absolutne neskodny. (Ked to najdem, kde som to cital, poslem.) A cele to Hari Krishna hnutie je trosku vzdialene od Europy. Kupil som raz od nich par kniziek, ale to sa neda citat. Este viac mi vadi to rozdelovanie na "zenatych" a "nezenatych", aj v ich uniformach...

3 Alalanatha dasa Alalanatha dasa | E-mail | Web | 19. května 2010 v 10:42 | Reagovat

[1]: Chyba opravena... No já myslím, že:
1)Nechci experimentovat na sobě, lidech...
2)Operátoři se postarají, aby byly udělány nějaké ty "vědecké" studie, které potvrdí neškodnost mobilů. Potřebují přece vydělávat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama