Rodina i s domem zmizela v kráteru

12. května 2010 v 11:49 | A. Kudlička |  Komentáře událostí
Čtyřčlenná rodina zřejmě zahynula, když se její dům nedaleko kanadského Montrealu náhle propadl do země. Informoval o tom kanadský server National Post. Kráter, který sesuv vytvořil, byl asi 15 metrů hluboký a 450 metrů široký.

Pět dalších domů v okolí muselo být evakuováno. Až téměř 24 hodin po sesuvu byla těla dvou dospělých a dvou dětí nalezena v suterénu domu, kde se zřejmě dívali na televizi. Přežil pouze rodinný pes, zlatý retrívr, kterého našli v blátě uvázaného u stromu. Zpočátku se zdálo, že i on je mrtvý.

Sesuv půdy u Montrealu
Sesuv půdy u Montrealu
FOTO: ČTK/AP

FOTO: ČTK/AP

Poučení:
 Tento svět je nebezpečným místem, kde si nejsme jistí životem v žádném okamžiku. Sedíte třeba doma, díváte se na televizi (jako tato rodinka), a najednou celý dům padá kamsi dolů, do neznáma. Stěny se hroutí, všichni křičí, snaží se utéct (většinou každý na vlastní pěst), ale není to nic platné. Můj táta vždycky říká, že každý má svou svíčku, která je různě dlouhá, a když dohoří, tak............
  Ano, máme svou karmu (kterou jsme si vytvořili svými dobrými či špatnými činy v minulém životě), která nám nemilosrdně udělí dobré nebo špatné reakce. Pak se divíme a říkáme " Co jsem komu udělal??? "  To snad není možné........... kdyby existoval nějaký Bůh, jak by tohle mohl dopustit??? 
  Naproti tomu když třeba vyhrajeme v loterii, tak si řekneme " To mám ale štěstí, to jsem ten tiket ale inteligentně a chytře vyplnil, jsem to ale dobrý ..." To je falešná pýcha. Když se nám daří, jsme dobří. Když trpíme, obviňujeme Boha.
  Existuje zde mýtus o " nevinných lidech ", kteří nespravedlivě trpí. Tento mýtus je umožněn neznalostí skutečného stavu věcí, neznalostí převtělování duší. Nikdo není nevinný, dostáváme zpátky přesně to, na  co jsme si zadělali v minulém,nebo dokonce mnoha, minulých životech. Říká se: Každý si jí svou vlastní polévku. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Jak jsi zasel, tak sklidíš. Každý strůcem štěstí svého.....
  Bůh se neplete do naší karmy. Tu si vytváříme my sami a tu si taky sami užijeme nebo vytrpíme.
Někdo může namítnout, kam se tedy poděla Boží milosrdnost??? To On si snad užívá toho, jak tady trpíme? Ne, On si přeje abychom se k Němu obrátili, stejně jako milující otec si přeje, aby se jeho ztracený syn (který zapomněl na otce) vrátil zase domů. Dává nám k tomu příležitost v podobě svatých písem (např. Bhagavat-gíty) a společnosti těch, kteří jsou Mu oddáni. Prostřednictvím zpívání Jeho jmen (obzvláště Haré Krišna Mahámantry) můžeme být ihned v Jeho společnosti. Nasloucháním o Něm a o Jeho úžasných činnostech a zábavách popsaných ve Védách můžeme snadno překonat tento nepřekonatelný oceán nebezpečí a utrpení, v kterém se právě ted všichni topíme a vrátit se k Němu do duchovního světa, kde je zem z transcendentálních drahokamů, voda je nektarem, každé slovo je písní, každý krok je tancem, flétna je neustálým společníkem a záře je plná transcendentální blaženosti......................sejdeme se tam? Haré Krišna.
Obrázek: Milující otec - Krišna - objímá k Němu se navrátivšího ztraceného syna.

  Sri Brahma-Samhita
Self realization of Brahma: TEXT 56
sriyah kantah kantah parama-purusah kalpa-taravo
druma bhumis cintamani-gana-mayi toyam amrtam
katha ganam natyam gamanam api vamsi priya-sakhi
cid-anandam jyotih param api tad asvadyam api ca
sa yatra ksirabdhih sravati surabhibhyas ca su-mahan
nimesardhakhyo va vrajati na hi yatrapi samayah
bhaje svetadvipam tam aham iha golokam iti yam
vidantas te santah ksiti-virala-carah katipaye

TRANSLATION
I worship that transcendental seat, known as Svetadvipa where as loving consorts the Laksmis in their unalloyed spiritual essence practice the amorous service of the Supreme Lord Krsna as their only lover; where every tree is a transcendental purpose tree; where the soil is the purpose gem, all water is nectar, every word is a song, every gait is a dance, the flute is the favorite attendant, effulgence is full of transcendental bliss and the supreme spiritual entities are all enjoyable and tasty, where numberless milk cows always emit transcendental oceans of milk; where there is eternal existence of transcendental time, who is ever present and without past or future and hence is not subject to the quality of passing away even for the space of half a moment. That realm is known as Goloka only to a very few self-realized souls in this world.

Přidej tento článek na TextTip.cz >>


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 °♥SiSi↔Sweet♥° °♥SiSi↔Sweet♥° | Web | 16. května 2010 v 11:26 | Reagovat

ahoj nechceš se u mě přihlásit do VGS byla bych ráda http://psikockyakone.blog.cz/1005/vgs

2 infant infant | E-mail | Web | 17. května 2010 v 23:43 | Reagovat

Jako malé děti slýcháváme, že v se máme ke všem hezky chovat a oni se pak budou hezky chovat k nám. Něco jako rovnocenná výměna, něco ztratíš, ale něco získáš. Tohle vidění světa dostane první ránu většinou už ve škole, kdy nás začne mlátit silnější spolužák, kterému jste nic neudělali. A pokračuje to dál. Pak Vás odírá zaměstnavatel, banky, manželky, stát a nakonec vlatní děti.

Tohle nejde přece s rovnocennou výměnou dohromady! Tohle si někdo pomyslel a vymyslel si karmu a Hinduismus a mantry a čakry a další podobné věci.Pak přišel další a ten si zase vymyslel chlápka v nebi co nás miluje a sem tam na nás sešle potopu. A pak další  a ten pro změnu všem nakecal, že když si uvážou kolem pasu bombu a odpálí pár dalších ubožáků, tak dostane po smrti určitý počet pannen (k čemu asi, ku*vy by alespoň věděli co mají dělat). A v poslední době se vyrojilo ještě víc takových pitomců, kterým definitivně hráblo a tvrdí, že si pro nás přiletí velký mimozemšťan Aštar Šeran, nebo jemu podobní zvrhlíci.

A co na to já? Já věřím na neviditelné růžové jednorožce. Jsou to bytosti nesmírné síly, moudrosti a moci. Jsou dokonce tak mocní, že mohou být neviditelní a růžový zároveň. A tyhle bytosti řídí svět. neřídí ho špatně ani dobře, řídí ho tak jak zrovna chtějí. A my lidé jsme jim u jejich velkého růžového neviditelného zadku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama